Na ndiqni në:

Gostivari

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe Rinia e BDI: Taravari premtoi, por nuk i hoqi kazinot nga qendra e qytetit

Botuar

  • македонски јазик

Forumi rinor i BDI dhe iniciativa qytetare “Gostivari që dua”, sot  pres konferencë para komunës duke drejtuar kritika deri te kryetari aktual i komunës se nuk e ka mbajtur premtimin për heqjen e kazinove nga qendra e qytetit. Para hyrjes së komunës vendosën edhe “Lojëra fati” të improvizuara, që siç thamë në atë mënyrë t’a shprehin shqetësimin për numrin e madh të kazinove në Gostivar.

“Taravari para 4 vitesh premtoi se do t’i heq kazinot nga qendra e qytetit, kurse numri i kazinove u zmadhua gjatë kohës së mandatit të tij. Për atë pikërisht sot para zyrave të tij kërkojmë përgjegjësi. Gostivari u bë Las Vegas në Maqedoninë e Veriut – vetëm pa pasurinë dhe shkëlqimin e tij. Në asnjë qytet tjetër në vend nuk kemi aq shumë kazino në kokë banori sa në Gostivar. Kemi më shumë kazino, sesa shkolla dhe çerdhe. Nuk duam fëmijët tanë të rriten në një qytet, ku ju kërcënohen qen endacak, shëndeti i tyre është i rrezikuar për shkak të deponisë Rusino ose janë të vendosur në tundim nga lojërat e fatit. Duam kryetar komune i cili kujdeset për këto probleme në vend që t’i injorojë ose edhe të nxjerrë përfitim prej tyre. Taravari premtoi se do t’i heqë kazinot nga qendra e qytetit, e ai është edhe një premtim i tij bosh, edhe një problem i pazgjidhur, edhe një tradhti ndaj qytetarëve.”, tha Lek Dalipi dhe theksoi se e mbështesin ligjin e propozuar nga BDI në parlament për vendosjen e ndalesës fizike prej 500 metra largesë nga shkollat.

“Nuk mundemi t’a injorojmë përgjegjësinë e kryetarit. Do të sigurohemi se komuna më nuk do t’i mirëpresë kazinot me duar hapur, siç e bëri të Taravari dhe nuk do të lejojmë bixhozi më shumë të mbizotërojë me qytetin tonë.”, nënvizoi Dalipi.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!