fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Inspeksione nëpër lokalet në Gostivar, mysafirët komtrollohen se a kanë çertifikatë të vaksinës

Botuar

  • македонски јазик

Sonte zyrtarët policorë nga SPB Tetovë në koordinim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut kanë kryer aksion kontrollues në objektet hotelierike në zonën Tetovë-Gostivar.

Sipas zëdhënësit të SPB-së, Marjan Josifoski, janë kontrolluar gjithsej 20 objekte, në të cilat janë zbuluar shtatë persona që nuk kanë pasur çertifikatë për vaksinimtë kryer. Të gjitha shkeljet janë regjistruar në zonën e Tetovës, ndërsa në Gostivar nuk janë gjetur mysafirë në lokalet pa çertifikata.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhen paraqitjet përkatëse, si dhe do të ketë parashtresa përkatëse për objektet ku janë gjetur personat, njoftoi policia.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена