Na ndiqni në:

Gostivari

Internati në Gostivar ka pranuar një donacion prej 20 dyshekë

Botuar

  • македонски јазик

Konvikti i nxënësve Branko Stanojevic në Gostivar mori 20 dyshekë të dhuruar nga Komodita Home. Sipas kompanisë, donacioni është pjesë e misionit humanitar Komodita Home që zhvillohet në të gjithë vendin nën sloganin “Çdo ëndërr ka rëndësi”.

“Shumica prej jush e dinë që Komodita Home e filloi historinë e saj humanitare vitin e kaluar me moton “Çdo ëndërr ka rëndësi”. Deri më tani kemi dhuruar dyshekë dhe jastëkë për fëmijët në Klinikën e Fëmijëve Kozle në Spitalin e specializuar për mjekësi geriatrike dhe paliative “13 Nëntori”, Spitali i përgjithshëm i qytetit, kardiokirurgjia shtetërore, Kryqi i Kuq i Shkupit, si dhe në qendrat Kovid në vend. Nuk harrojmë as jetimoret. Prandaj sot jemi në Gostivar për të ndihmuar konviktin e nxënësve Branko Stanojevic në Gostivar”, tha përfaqësuesi i kompanisë Hariton Gaxhoski.

“Kompania me përgjegjësi shoqërore Komodita Home sot i ka dhuruar Komunës së Gostivarit 20 dyshekë, të cilët do të shfrytëzohen nga internati në Gostivar. Në emrin tim dhe në emër të Komunës së Gostivarit i falënderoj për donacionin”, tha kryetari Taravari.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена