Na ndiqni në:

Maqedoni

Pagesë e pensioneve do të bëhet nga e premtja 26 Nëntor

Botuar

  • македонски јазик

Qeveria në seancën e djeshme e rishikoi dhe e miratoi Informatën për pagesë të pensioneve për Nëntor 2021 dhe e detyroi Fondin për sigurim pensional dhe invalidor t’i dërgojë të dhënat për pensionet deri te bankat zyrtare më së voni deri 25 Nëntor, mbi bazë të së cilës bankat do të mund të sigurojnë pensionistët të munden të shërbehen !e pensionet e Nëntorit nëpërmjet rrjetit të ATM-ve dhe në rrjetin tregtar nga 26 Nëntor.

Qeveria ju rekomandon bankave zyrtare nëpërmjet filialeve dhe ekspoziturave të bankave të sigurojnë pagesë me para në dorë të pensioneve për klientët të cilët nuk shfrytëzojnë kartela, në katër grupe sipas renditjes që vijon i renditur sipas lartësisë së pensionit:

– Për pensione me lartësi deri 11.000 denarë, pagesa të kryhet më 26.11.2021 (e premte);
– Për pensionet me lartësi 11.001-14.000 denarë, pagesa të kryhet më 29.11.2021  (e hënë);
– Për pensionet me lartësi 14.001-18.000 denarë, pagesa të kryhet më 30.11.2021 (e martë); dhe
– Për pensionet me lartësi mbi 18.001 denarë, pagesa të kryhet më 01.12.2021 (e mërkurë).

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!