Na ndiqni në:

Gostivari

Çfarë moti na pret në javën e re të punës?

Botuar

  • македонски јазик

Sot do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira me rreshje të përkohshme të shiut, të cilat lokalisht do të jenë të rrëmbyeshme. Deri në fund të ditës në malet mbi 1500 metra lartësi mbidetare rreshjet do të kalojnë në borë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale në rajonin e Gostivarit do të jetë 0, kurse ajo maksimale 9 gradë.

Të martën paradite do të ketë rreshje të përkohshme të shiut, të cilat në vende do të jenë më të bollshme dhe të rrëmbyeshme. Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë ajrore, gjatë natës kah e marta dhe të martën paradite në malet dhe vendet më të larta rreshjet do të jenë të borës, kurse borë do të ketë edhe në disa vende më të ulëta në pjesët perëndimore dhe veriore. Do të fryjë erë e fortë veriore, që do të shkaktojë zvogëlim të dukshëm të temperaturës. Ajo e mëngjesit do të ulet deri -6 gradë, kurse ajo ditore do të arrijë deri 2 gradë.

Të mërkurën na pret mot me vranësira mesatare, me temperaturë maksimale ditore prej 6 gradë. Të enjten dhe të premten, sipas parashikimeve  meteorologjike vijojnë rreshje të shiut.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена