Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Do të mund të votohet edhe pas orës 19, por vetëm ato që do të gjenden në rrethin e vendit zgjedhor

Botuar

  • македонски јазик

Votimi do të vazhdohet për qytetarët të cilët do të gjenden në vendet zgjedhore dhe nëpër oborret e objekteve pas orës 19 dhe ato do të mund t’a realizojnë të drejtën e tyre të votës, deklaroi kryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor Aleksandar Dashtevski. Siç informuam më herët , kontrolli i qytetarëve nëpërmjet pajisjeve për identifikim biometrik merr më shumë kohë. Në pjesën më të madhe të rasteve aparati nuk mund ti identifikojë qytetarët nga përpjekja e parë, prandaj procedura përsëritet dhe ka pritje. Për gjendje të njëjtë lajmërojnë mediumet gati se në gjithë shtetin.

KSHZ ka dërguar mejl deri te komisionet komunale zgjedhore me njoftim t’i informojë komisionet zgjedhore t’ju mundësojnë qytetarëve të votojnë edhe pas orës 19, nëse është e nevojshme.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!