Na ndiqni në:

Gostivari

Do të rinovohet fasada e SH.F. “Goce Dellçev” në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Objekti i shkollës fillore “Goce Dellçev” në Gostivar do të marrë një pamje të re. Sipas njoftimeve, fasada do të rinovohet tërësisht, si dhe do të bëhet renovim në një pjesë të brendshme të objektit.

“Komuna e Gostivarit ka aplikuar me disa projekte në Ministrinë e Arsimit në Programin për investime kapitale në shkolla për vitin 2020-2021 dhe tani po realizohet projekti i dytë. Bëhet fjalë për fasadën e shkollës fillore “Goce Dellçev”. Pas rregullimit të çatisë së shkollës vazhdojmë me fasadën e shkollës. Së shpejti do të rinovohen edhe disa hapësira të brendshme”, njoftojnë nga vetëqeverisja lokale e Gostivarit.

 

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена