Na ndiqni në:

Sport

KB Gostivar ra dakord për “skeletin” për sezonin e ardhshëm

Botuar

  • македонски јазик

Edhe pse sezoni basketbollist 2020/2021 zyrtarisht mbaroi para një kafe jo të plotë dhe ende mblidhen përshtypjet nga e njëjta. Klubi basketbollist Gostivar siç paralajmëroi intenzivisht punon në formimin e rosterit për sezonin 2021/2022 që vjen.

Si informuan nga liga e parë e Gostivarit, sot është konfirmuar bashkëpunimi me “gostivarasit”, vëllezërit Dimitrievski, Renato dhe Robert i cili përsëri fiton shans në dresin “bardh-kaltër”, Marjan Janeski, Aleksandar Kostoski dhe Aleksandar Todoroviçmtë cilët nuk e kanë prejardhjen nga Gostivari, por janë në klubin katër, gjegjësisht tre sezona dhe lirisht mund t’i kategorizojmë në këtë grup.

“Këto janë lojtarët me të cilët u dakorduam menjëherë, gjegjësisht “skeleti” i ekipit, i cili në të ardhmen do të duhet të plotësohet, diskutohet edhe me disa lojtarë shtëpiak, sigurisht në ekipin senior do të rekomandohen edhe disa të rinj, si dhe të huaj të cilët do të duhet t’i japin pamje më të ndryshme KB Gostivar në sezonin e ardhshëm. Pak është herët për zyrtarizimin e punëve, ende bëhen analiza dhe projeksione, por sinqerisht shpresojmë se në fillimin e sezonit të ri, do të mund adhuruesve të basketbollit nga qyteti ynë t’ju themi edhe një lajm të mirë”, informojnë nga klubi.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена