Na ndiqni në:

Maqedoni

Komisioni për sëmundje ngjitëse nuk rekomandoi masa të reja restriktive

Botuar

  Komisioni për sëmundje ngjitëse sot nuk dhe vlerësoi se gjendja epidemiologjike e lidhur me koronavirusin është stabil dhe se tash për tash nuk ka nevojë nga masa plotësuese të reja restriktive.

  -Edhe përkundër numrit të rasteve aktive dhe pozitiv të testuar për Kovid-19, situata është stabile, kurse në spitalet nuk ka shtypje nga hospitalizuar. Komisioni për sëmundje ngjitëse në këtë moment mbetet në masat e rekomanduara të deritanishme, të cilat do të bëheshin më të mprehta në momentin kur do të shfaqej nevojë e tillë, njoftoi sot Ministria e shëndetësisë.

  Komisioni në takimin e sotëm, duke e shqyrtuar situatën epidemiologjike në shtet ka konstatuar se rritje e lehtë e rasteve pozitive nga të testuarit për Kovid-19 në Shkup dhe Tetovë.

  Sipas analizave të Komisionit në Tetovë, përhapja e virusit për shkak të mosrespektimit të rekomandimeve dhe protokolleve gjatë organizimit të ahengjeve familjare dhe top tjetër të ahengjeve në hapësirë të mbyllur.
  Ministria e shëndetësisë apelon qytetarët t’u përmbahen rekomandimeve për mbrojtje dhe ndalim të përhapjes së zgjerimit të virusit Kovid-19.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

  Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

  Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

  Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

  Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

  Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

  Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

  Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

  Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

  Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

  Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

  KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

  Gostivari2 javë më parë

  Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

  Gostivari1 javë më parë

  Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

  Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

  Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

  Gostivari1 javë më parë

  I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

  Maqedoni2 javë më parë

  Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

  Gostivari1 javë më parë

  Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

  Gostivari6 ditë më parë

  Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

  Отворени работни места во Полог:

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!