Na ndiqni në:

Gostivari

KONKURS për poezi nga autorë të rinj

Здружението за култура и заеднички вредност „КРИК 094 “ од Гостивар, објавува конкурс за млади поети.

Botuar

  • македонски јазик

Shoqata për kulturë dhe vlera të përbashkëta “KRIK 094” – Gostivar shpall konkurs për poetë të rinj, në kuadër të projektit “Pena të reja poetike” – Vargjet ndërtojnë ura”.

  • Të drejtë për pjesëmarrje kanë poetë të moshës nga 16 deri 35 vjeç, të cilët shkruajnë poezi në gjuhën maqedone, shqipe dhe në gjuhën turke.
  • Në konkurs merret pjesë me dërgimin e një krijimi poetik në gjuhën amë. Tema është e lirë.
  • Krijimet duhet të dërgohen në e-mail: zdruzeniekrik094@gmail.com më vonë deri më 5 Gusht. Bashkë me krijimin, autorët duhet të dërgojnë edhe të dhënat e tyre: emër dhe mbiemër, mosha, adresa e banimit dhe numër telefoni për kontakt.
  • Krijimet më të mira poetike që do t’i zgjedh komisioni profesional, do të jenë të përkthyera në të tre gjuhët (gjuhën maqedone, shqipe dhe turke) dhe do të botohen në përmbledhjen tregjuhësore të përbashkët.
  • Autorët e zgjedhur do të fitojnë një ekzemplar të përmbledhjes dhe lëvdatë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!