Na ndiqni në:

Gostivari

Korona balanc për 24 orët e fundit: 23 raste të reja, 4 të vdekur, 32 të shëruar

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 2.853 testime, kurse janë regjistruar 23 raste të reja të KOVID-19 nga:
• Shkupi– 9
• Kumanova dhe Prilepi – nga 3
• Strumica dhe Kërçova– nga 2
• Manastiri, Gostivari, Gjevgjelia dhe Radovishi – nga 1.
Janë regjistruar gjithësej 4 persona të vdekur: 3 persona nga Shkupi (76vjeç, 76vjeç dhe 77vjeç).
Janë regjistruar 32 të shëruar nga:
• Shkupi– 13
• Radovishi– 4
• Manastiri dhe Kratova– nga 3
• Prilepi – 2
• Gostivari, Kumanova, Shtipi, Strumica, Koçani, Kërçova dhe Berova  – nga 1.
Deri tani në vendin tonë janë bërë gjithësej 818.746 testime të Kovid-19.
Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.441, numri i pacientëve të shëruar është 149.528, të të vdekurve është 5.462, kurse numri i rasteve aktive është 451.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!