Na ndiqni në:

Gostivari

Kovidi në Gostivar nuk ndalon: Edhe sot raste vdekjeje dhe mbi 100 persona të ri pozitiv

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 6.458 testime, kurse janë regjistruar 1.166 raste të reja të KOVID-19, njoftoi Ministria e shëndetësisë. Nëpër rajone:
• Shkup – 375
• Tetovë – 159
• Gostivar – 105
• Strumicë – 76
• Strugë – 75
• Ohër – 53
• Kumanovë – 44
• Kërçovë – 43
• Shtip – 24
• Kavadarci – 23
• Veles – 22
• Koçan – 18
• Manastir dhe Sveti Nikole – nga 17
• Radovish – 16
• Prilep – 14
• Dibër – 12
• Resnjë dhe Probishtip  – nga 11
• Gjevgjeli – 10
• Kriva Pallankë – 8
• Negotinë – 6
• Krushevë dhe Makedonski Brod – nga 5
• Dellçevë dhe Vallandovë – nga 4
• Berovë dhe Vinicë  – nga 3
• Bogdanci, Kratovë dhe Makedonska Kamenica – nga 1
Janë paraqitur 29 persona të vdekur: 6 persona të vdekur nga Tetova (37, 42, 57, 64, 73 dhe 81 vjeç), 5 persona të vdekur nga Struga (64, 67, 70, 76 dhe 77 vjeç), 4 persona nga Shkupi (47, 55, 69 dhe 79 vjeç), nga 3 persona nga Gostivari (54,71 dhe 81 vjeç), Kumanovë (52, 63 dhe 80 vjeç) dhe Strumica (66,74, dhe 82 vjeç), nga një person i vdekur nga Kërçova (80 vjeç), Manastiri (57vjeç), Velesi (54 vjeç), Makedonska Kamenica (58 vjeç) dhe Pehçeva (67 vjeç).
Janë regjistruar 232 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 69
• Gostivari – 49
• Tetova – 34
• Kumanova – 16
• Strumica – 15
• Kërçova – 12
• Dibra – 11
• Manastiri – 7
• Shtipi – 6
• Vinica – 3
• Koçani dhe Negotina – nga 2.
• Velesi, Sveti Nikole, Radovishi, Resnja, Dellçeva dhe Kratova – nga 1
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 1.124.993 testime të Kovid-19.
Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 171.576, numri i pacientëve të shëruar është 153.148, të të vdekurve është 5.755, kurse numri i rasteve aktive është 12.673.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!