Na ndiqni në:

Gostivari

Kallëzim penal për dy persona nga Gostivari, morën 60.000 euro duke premtuar çmime më të ulëta të patundshmërive

Botuar

  Zyra e Jashtme për Çështje Kriminale Gostivar ka ngritur kallëzim penal kundër Z.R. (37) nga Gostivari dhe S.S. (46) nga fshati Balindoll i Gostivarit, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për kryerjen e veprës penale “mashtrim”.

  Gjatë vitit 2019, në disa raste kanë mashtruar një person nga fshati Turçan, se mund t’i rregullojnë dokumente për të investuar në pasuri të patundshme me çmime më të ulëta se sa tregu, për një shumë prej 60 mijë euro. Personi i ka paguar fondet në disa raste përmes transferimit të shpejtë të parave.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена