Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Limani: Gostivari do të fitojë urë speciale me rampa mbi Vardar

Botuar

  • македонски јазик

Bartësi i listës për anëtarë të Këshillit të Komunës së Gostivarit nga Aleanca për Shqiptarët/Alternativa, Valbon Limani njoftoi se si projekt të rëndësishëm që do t’a realizojnë në Gostivar është ura speciale me rampa të dedikuar për personat me nevoja të veçanta, qytetarë të moshuar, prindër me fëmijë të vegjël, çiklistë.

“Bashkëqytetari ynë, arkitekti Menga Levent , i cili vazhdon studimet e doktoraturës në Turqi, ka arritur t’i shqyrtojë nevojat e qytetarëve dhe si rezultat i kësaj na shpalosi një projekt të një ure rampike mbi lumin Vardar. Duke qenë të vetëdijshëm për nevojën e një ure të tillë në qytetin tonë dhe për qytetarët tanë me aftësi të kufizuara fizike, përdoruesit e biçikletave, të moshuarit, gratë shtatzëna dhe prindërit me karoca për fëmijë, pas një vlerësimi të detajuar, vendosëm që t’i japim dritë jeshile realizimit të këtij projekti.
Ura në fjalë është projektuar duke u bazuar në rezultatet e anketës së bërë me qytetarët. Opinioni i tyre për urën egzistuese ishte se ajo nuk i përmbush kushtet dhe nevojat e duhura dhe për këte arsye u mbështet plotësisht idea për një urë te tillë, e cila është projketuar në përputhje të plotë me standardet e përgjithshme dhe profesionale.
Ne si komunë, duke e ditur që ky projekt do ta bëjë shumë më të lehtë lëvizjen e qytetarëve tanë, do të sigurojmë realizimin e tij sa më shpejt të jetë e mundur.”, njoftoi Limani.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20212 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari11 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!