Na ndiqni në:

Sport

Volejbollistët maqedonas sonte kundër Danimarkës në finalen e Ligës europiane të argjendtë

Botuar

  • македонски јазик

Ekipi i volejbollit maqedonas sot e luan finalen në turnirin përfundimtar të Ligës europiane të argjendtë, e cila mbahet në sallën “Park” në Strumicë, seleksioni i Danimarkës janë sfida e fundit e të të zgjedhurve të përzgjedhësit Matijasheviq.

Në garën e dytë gjysëmfinale, që u luajt djembrëma, Danezët ishin më të mirë se Hungarezët duke i mbizotëruar me 3:1 në setet. Dje në garën e parë gjysëmfinale volejbollistët tanë më të mirë e fituar ekipin e Kroacisë me 3:2 në setet.

Kjo është finalja e katërt të volejbollistëve në Ligën europiane të argjendtë.

Gara finale për medaljen e arit do të luhet sonte në Strumicë me fillim nga ora 20, kurse më parë (ora 17) në garën për medaljen e bronzit do të takohen ekipet e Hungarisë dhe Kroacisë.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена