fbpx
Na ndiqni në:

Sport

Mançini është i bindur se Italia është me meritë në finalen e EURO 2020

Botuar

  • македонски јазик

Selektori i Italisë, Roberto Mançini i ndau përshtypjet e tij pas ndeshjes së mbrëmshme nga gjysmëfinalja e EURO 2020 kundër Spanjës (1:1, në penale 4:2).

  • Aspirojmë kah finalja, edhe pse pak njerëz besuan në atë në fillim të turnirit. I uroj reprezentacionit të Spanjës. Ky është një ekip i mrekullueshëm, kurse penalet janë lotari. Ne meritojmë të jemi këtu. E dinim që do të jetë rëndë. Çdokush dëshiron të fitojë, por ekipi ynë dëshironte të arrijë diçka të veçantë, dhe e bëri atë. Kjo përbërje është mahnitës, theksoi Mançini.

Rival i reprezentacionit të Italisë do të jetë më i miri i ndeshjes Angli-Danimarkë e caktuar për sonte në ora 21 në “Vembli” në Londër.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена