fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Situatë e qetë – Vetëm 18 raste pozitive të koronës në vendin tonë

Botuar

on

  • македонски јазик

Sipas të dhënave nga Instituti për shëndetin publik në 24 orët e fundit në vendin tonë janë bërë 2.411 testime, prej të cilëve 18 janë me rezultat pozitiv, që është 0.7%. Ka ndërruar jetë  një person nga Shkupi.

Të infektuarit e rinj janë nga: Shkupi -8, Kumanova-5, Tetova-1, Koçani-2, Kratova dhe Kriva Pallankë nga 1. Regjioni i Gostivarit nuk ka raste të reja.

Të shëruar janë gjithësej 31 pacientë nga të cilët më së shumti, 11 nga Shkupi.

Zona e Gostivarit ka 15 të sëmurë aktiv.

Sipas MSH deri tash gjithësej janë aplikuar 420.821 doza të vaksinave, kurse të revakcinuar janë 168.284 qytetarë. Dje gjithësej janë vaksinuar 9.631 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë pranuar 1.391 qytetarë. Numri i personave që kanë shprehur dëshirë për vaksinim nëpërmjet ueb platformës vakcinacija.mk është 446.195 qytetarë.

Me numrat e fundit 48% e popullatës mbi 70 vjet, 42% në popullatës mbi 65vjet dhe 35% e popullatës mbi 60 vjet kanë pranuar së paku një dozë të vaksinës.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ANKETIMI

Дали ќе одите на летен одмор?

Punë në Pollog:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!