Na ndiqni në:

Gostivari

Rinia e ASH: Kthejeni shkollimin në Gostivar, mbyllni kazinot

Botuar

  • македонски јазик

Forumi Rinor i Aleancës për shqiptarët, sot mbajti pres konferencë para Qeverisë në fokusin e së cilës u gjendën zvogëlimi i paraleleve në gjimnazin e Gostivarit dhe shtëpitë e lojërave të fatit.

“Ne jemi të rinjtë nga Gostivari, pjesë e ekipit të Taravarit dhe publikisht drejtohemi deri te kryeministri Zaev. E dijmë se jeni të stërzënë me problemet e njerëzve, pasi ajo është puna juaj, por edhe ne kemi problem dhe ju lutemi që t’a merrni parasysh. Disa të rinj në qytetin tonë me të drejtë u ankuan për kazinot në qytetin tonë, por si edhe shumë herë deri tash, ashtu edhe këtë herë, ato ishin gabimisht të informuar dhe erdhën në adresë të gabuar. Kanë disa kocka që i simbolizojnë lojërat e fatit, për të cilat ju duhet të dini sa janë të rrezikshme, veçanërisht në një vend të varfër si i Joni. Kockat ua sollëm këtu, që në seancën e ardhshme të qeverisë, t’i dërgoni në adresën e saktë, në Ministrinë e financave, e cila sip i ka lejuar, ashtu edhe t’i heq kazinot nga qyteti jonë. Kthyem edhe disa libra dhe fletore disa bashkëmoshatarëve tanë në Gostivar, dhe ju lusim të njëjtat t’i dërgoni deri te Ministria e arsimit jo sepse librat dhe fletoret më nuk i duam, por si mundemi ti shfrytëzojmë kur shkollat na u mbyllën!? A është e mundshme që në vitin 2021 të mbyllet një shkollë!? Ato janë paralele në gjuhën turke dhe shqipe në gjimnazin. Por, për ju kjo punë, z. Kryeministër, nuk ka ndryshim, ashtu sikur të keni mbyllur çfarëdo paralele, padi Turqit, Shqiptarët ose Maqedonas, ne jemi të gjithë gostivaras! Kthejeni të drejtën për shkollim në Gostivar, zotëri Kryeministër, ju lutemi, mbyllni kazinot që i keni hapur dhe në vendin e tyre hapni përsëri shkollat që i keni mbyllur!”, ishte thënë në pres konferencën.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!