fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Botuar

  • македонски јазик

MPB sot doli me informacione zyrtare për fatkeqësinë, që ndodhi dje vonë pasdite, në të cilën jetën e humbi Nasir Zendeli nga Çegrani i Gostivarit, vëlla i Muftinisë Sabahudin Zendeli.

“Më 23.10.2021 në orën 17:50 në SPB Tetovë ka qenë paraqitur se në autostradën Tetovë-Shkup, në afërsi të Llaskarcë, komuna e Sarajit, automjet ,”jaguar” me targa të Gostivarit, e drejtuar nga N.I. (49) nga fsh. Çegran, Gostivar, ka fluturuar nga rruga. Në vendin e fatkeqësisë ka vdekur bashkudhëtari N.Z. (53) nga fsh.Çegran. Shoferi N.I. dhe bashkëudhëtarët A.K.Z. dhe B.I. janë marrë me lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Kompleks klinikën “Nënë Tereza”. Inspektim të vendit kanë kryer Prokurori publik dhe ekipi i SPB Shkup.”, njoftoi MPB.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена