Na ndiqni në:

Gostivari

Më 17 prill, zgjedhjet për kryetar komune për Mavrovë-Rostushë dhe Qendër Zhupë

Botuar

  • македонски јазик

Zgjedhjet për kryetar të Komunës së Mavrovës dhe Rostushës dhe për Kryetar të Komunës së Zhupës do të mbahen më 17 prill.

Vendimi për shpalljen e zgjedhjeve është nënshkruar sot nga kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi.

  • Vendimi do të zbatohet nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, Komisionet Komunale të Zgjedhjeve dhe Këshillat Zgjedhor, ndërsa hyn në fuqi me ditën e publikimit në “Gazetën Zyrtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, thuhet në komunikatën e Parlamentit.
Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена