fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Shpërblime për nxënësit nga Gostivari në kampionatin shtetëror shkollor për skijim

Botuar

  • македонски јазик

Gostivarasit u treguan skiatorë të suksesshëm dhe fituan çmime në kampionatin shtetëror të skijimit për shkollat ​​fillore dhe të mesme. Gara e organizuar nga Federata e Sportit Shkollor u zhvillua të premten (18 shkurt) në Bistra, të Mavrovës dhe dje u shpallën rezultatet paraprake.

Në kategorinë revijale që përfshinte nxënësit e klasës së parë dhe të dytë, më i miri u shpall Petkoski Viktor, nxënës në shkollën fillore “Goce Dellçev” në Gostivar.

Në kategoritë zyrtare, në garën e femrave për nxënës të shkollave të mesme të vitit të parë dhe të dytë, gjimnazistja Slagjana Stojanoska ka fituar vendin e tretë, ndërsa në konkurrencën e meshkujve, Valentino Boshkovski vendin e dytë.

Në kategorinë e meshkujve për vitin e 3-të dhe 4-të, dy gjimnazistë fituan çmime. Vendin e parë e fitoi Petkov Vladimir, ndërsa i treti Anastasoski Vlatko.

Në kampionat morën pjesë 350 nxënës nga vendi.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена