Na ndiqni në:

Maqedoni

Njoftohet zgjerimi i mundshëm i listës së produkteve me çmime të ngrira

Botuar

  • македонски јазик

Është publikuar lista e produkteve të cilave u është ngrirë çmimi, ndërsa nesër në seancë të qeverisë do të shqyrtojmë të dhënat nga Enti i Statistikave në fushën e lëvizjes së çmimeve në tregtinë me pakicë dhe shumicë për muajin nëntor dhe nëse ka rritje të çmimeve. Ne do të marrim vendim që nesër për zgjerimin e vendimit me produkte shtesë, që do të ishin orizi dhe vezët, tha ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

Në një konferencë për media në Manastir, ministri Bekteshi theksoi se vendimet nuk vlejnë për çmimet e sotme, por për çmimet e produkteve që tregtarët i kanë formuar më 1 dhjetor.

  • Çmimet nga 1 dhjetori do të jenë të vlefshme deri më 31 janar 2022. Çmimet nuk mund të rriten por vetëm të ulen dhe prandaj po bëjmë përpjekje që të rritet prodhimi i energjisë elektrike, të mos ketë goditje në çmim me energjinë elektrike dhe shpenzimet e kompanive të jenë më të ulëta, tha Bekteshi gjatë vizitës së tij në REK Manastir dhe shtoi se vendimet e qeverisë mbrojnë standardin e qytetarëve.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена