fbpx
Na ndiqni në:

Lajme

Të paktën 21 të vrarë dhe 112 të plagosur nga bombardimet në Harkov

Botuar

  • македонски јазик

Të paktën 21 persona janë vrarë dhe 112 janë plagosur nga bombardimet në qytetin lindor të Ukrainës, Harkov, në 24 orët e fundit, tha guvernatori rajonal Oleg Sinegubov.

Zyrtarët lokalë thonë se sulmet me raketa ruse kanë goditur qendrën e qytetit të dytë më të madh të Ukrainës, duke përfshirë zonat e banuara dhe ndërtesën e administratës rajonale.

-Pozicionet mbrojtëse të qytetit të Harkovit më 1 mars ishin vazhdimisht nën ndikimin e zjarrit të armikut, aviacionit, artilerisë dhe armëve të zjarrit. Në gjysmën e dytë të ditës pjesët verilindore dhe veriore të qytetit u sulmuan nga njësitë e mekanizuara armike. Të gjitha sulmet u zmbrapsën, armiku rus pësoi humbje të konsiderueshme, pozicionet u mbajtën, shkroi Sinegubov në Facebook.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена