Na ndiqni në:

Maqedoni

Më ftohtë në Mavrovi Anovi, Krusheva me më shumë borë

Botuar

  • македонски јазик

Me -5 gradë Mavrovi Anovi mëngjesin e sotëm ka temperaturën më të ulët në vend, pasuar nga -4 Kodra e Diellit, -2 Krusheva dhe -1 Kumanova dhe Dibra.

Më së shumti borë ka në Krushevë, ku mbulesa e borës është 16 centimetra, në Pozharane 15, 12 në Gjurishtë, shtatë në Shkup-Zajçev rid, pesë Shkup – Petrovec, katër Manastir, tre Dibër, dy Topolçan dhe një centimetër borë në Kumanovë.

Në 24 orët e fundit, duke përfshirë orën shtatë të mëngjesit, më së shumti sediment ujor është derdhur në Demir Kapi, 38 litra për metër katror, ​​pasuar nga Kodra e Diellit me 28, Manastiri, Krusheva dhe Gjevgjelia me 26, Krusheva me 25. Mavrovë, Strumicë dhe Shkup- Petrovec, me 18…

IPHM bën të ditur se mëngjesin e sotëm në rajonin e Prilepit fryn erë veriore deri në 40 kilometra në orë. Në orën 7 borë është vërejtur vetëm në Pozharan, mbi luginën e Pollogut.

Mot kryesisht i vranët me rreshje të kohëpaskohshme lokale, kryesisht të borës, është paralajmëruar për ditën e sotme. Në juglindje rreshjet e herëpashershme të shiut do të kalojnë në borë të herëpashershme. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura maksimale do të arrijë në 2 deri në 6 gradë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена