Na ndiqni në:

Gostivari

Sulm dhe kërcënim të paraqitur në polici në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Dje (27 Tetor) rreth orës 16 e 20 minuta në Stacionin policor Gostivar ka qenë i thirrur 60 vjeçari nga Banjica e epërme, i cili rreth orës 13 e 20 minuta në oborrin para shtëpisë familjare fizikisht e ka sulmuar fqinjin e tij 72 vjeçar. Sipas paraqitjes, sulmuesi ka përdorur edhe mjet të drunjtë kurse arsyeja për sulmin kanë qenë lidhje të tyre paraprake pronësore-juridike të pa pastruara , informon SPB.

Mbrëmë në ora 21 e 40 minuta, banori 26 vjeçar i fshatit Forinë të Gostivarit ka paraqitur se në rrugën për fshatin fqinjë Koritë me send të mprehtë i është kërcënuar për jetë bashkëfshatarit 40 vjeçar.

Nga policia njoftuan se punohet për pastrimin e rasteve.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!