fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Ditët në vijim rritje të temperaturave, të shtunën erë veriore dhe borë

Botuar

  • македонски јазик

Deri të premten do të mbajë mot stabil me rritje të temperaturave. Rreshje lokale bore në pjesët perëndimore do të ketë të premten në fund të ditës dhe të shtunën në mëngjes, njoftoi Instituti për Punë Hidrometeorologjike.

Temperaturat e mëngjesit nesër do të lëvizin nga minus 1 deri në minus 11 gradë, ndërsa ditore nga 1 deri në 9 gradë. Në Shkup, temperatura e mëngjesit nesër do të arrijë minus 6, kurse ajo ditore deri në 6 gradë.

Të shtunën do të fryjë erë e fortë veriore e cila do të ulë sërish temperaturën ditore. Një valë e re me lagështirë me rreshje shiu dhe bore pritet të martën, sipas IPHM.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена