Na ndiqni në:

Sport

Nuk ju vjen mendja: Bastoret i japin Maqedonisë mundësi minimale për të fituar ndaj Portugalisë

Botuar

  • македонски јазик

Vetëm pesë përqind janë shanset që futbollistët maqedonas ta mposhtin kombëtaren portugeze sonte në finalen e play-off-it për Botërorin 2022, sipas “BETCITY”. Shanset për të fituar sillen rreth 18. Portugalisë i jepet një shans 81% për të fituar (shanset 1.19), ndërsa ka 14% mundësi që ndeshja të përfundojë pa fitues (shanset 7.10).

Në pesë ndeshjet e fundit maqedonasit kanë katër fitore (Italia jashtë 1:0, Islanda në shtëpi 3:1, Armenia jashtë 5:0, Lihtenshtajni jashtë 4:0) dhe një humbje (Gjermania në shtëpi 4:0).

Portugezët kanë fitore ndaj Turqisë (3:1 në shtëpi), Luksemburgut (5:0 në shtëpi) dhe Katarit (3:0 në shtëpi), një barazim me Irlandën (0:0 jashtë) dhe një humbje nga Serbia (1: 2 në shtëpi).

Ndeshja e “Dragaos” në Porto do të nisë sonte në orën 20:45.

 

 

 

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена