Na ndiqni në:

Gostivari

Raport javor i kovidit: Në shtet 48, në Gostivar 0 raste të reja

Botuar

  Instituti për shembull publik në raportin javor për gjendjen me koronavirusin (nga 21 deri 27 Qershor) shpreh se kanë qenë të bëra gjithësej 17.962 teste, kurse janë regjistruar 48 raste të reja pozitive, që është zvogëlim për 45,5% në krahasim me javën e kaluar. Përqindja e pozitivitetit sillet mesatarisht për 0,3%. Pjesa më e madhe e rasteve të regjistruara, gjegjësisht 19 janë prej Shkupi. Rajoni i Gostivarit në periudhën e cekur është pa të infektuar të rinj.

  Pas fitimit të 2 testeve negative për praninë e SARS-COV-2 ose me përdorimin e algoritmit të ri, me statut “të shëruar” janë fituar 88 persona të cilët kanë qenë të hospitalizuar ose në shërim shtëpiak. Janë paraqitur 7 raste vdekjeje në 5 qytete, 57,1% më shumë në krahasim me javën e kaluar. Në lidhje me moshën, 6 persona kanë qenë mbi 60 vjet dhe një person i grupmoshës nga 30-39 vjet.

   

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!