Na ndiqni në:

Gostivari

Automjete me defekt dhe shoferë pa leje të zbuluar në Gostivar në kontrollë trafiku

Botuar

  • македонски јазик

Sektori i punëve të brendshme Tetovë informon se dje (2 Nëntor) në periudhën nga ora 9 deri në ora 14 është zbatuar kontroll i përforcuar trafiku, në të cilin gjithësej janë zbuluar dhe janë sanksionuar 5 vetura me defekte teknike, nga të cilat 2 në Tetovë dhe 3 në Gostivar, të gjitha me frenat me defekt. Është zbuluar edhe 1 automjet i pa regjistruar dhe 2 lloje tjera të defekteve.

“Përskaj kësaj, të zbuluara dhe të shkyçura nga trafiku kanë qenë edhe 11 shoferë (Tetovë-7 dhe Gostivar-4), prej të cilëve 9 të cilët kanë drejtuar pa leje për vozitje, si dhe dy shoferë-fillestarë. Në kuadër të kontrollit, gjithashtu, janë sanksionuar edhe 9 vetura të parkuara kundër rregulloreve, si dhe 14 lloje të tjera të penalltive të komunikacionit”, informon policia.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!