fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Nuk ka raste të reja të konfirmuara të koronës në Gostivar, në vend 190

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 2.592 testime, kurse janë regjistruar 190 raste të reja të KOVID-19:
• Shkup – 101
• Prilep – 12
• Manastir – 10
• Veles dhe Strumicë  – nga 8
• Kavadar, Kumanovë dhe Ohër – nga 7
• Resnjë – 6
• Shtip – 4
• Gjevgjeli, Demir Hisar dhe Negotinë – nga 3
• Bogdanci, Dellçevë, Kërçovë dhe Probishtio – nga 2
• Dibër, Koçan dhe Kriva Pallankë – 1
Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 14 persona të vdekur: 3 persona të vdekur nga Shkupi (46, 58 dhe 89 vjet), nga 2 persona të vdekur nga Prilepi (73 dhe 80 vjet) dhe Ohër (59 dhe 88 vjet), nga një person i vdekur nga  Berova (53 vjet), Strumicë (65 vjet), Manastir (80 vjet), Kavadar (80 vjet), Kumanovë (83 vjet), Resnjë (88 vjet) dhe Kërçovë (91 vjet). Nga të raportuarit, 13 kanë ndëruar jetë në spital, kurse 1 në shtëpi.
Janë regjistruar 193 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 78
• Kavadar – 20
• Manastir – 18
• Prilep – 14
• Kumanovë – 12
• Ohër – 10
• Veles – 7
• Dellçevë – 5
• Shtip, Gjevgjeli dhe Kratovë – nga 4
• Strugë, Negotinë, Probishtip dhe Makedonski Brod – nga 2
• Tetovë, Gostivar, Kërçovë, Resnjë, Berovë, Vinicë, Bogdanci, Krushevë dhe Dojran – nga 1
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 1.521.642 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 221.285, numri i pacientëve të shëruar është 207.948, të të vdekurve është 7.815, kurse numri i rasteve aktivs është 5.522.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена