Na ndiqni në:

Gostivari

Nuk ka të pranuar të rinj në repartin infektiv në Gostivar, shumica e të hospitalizuarve janë nga grupe familjare

Botuar

  • македонски јазик

Në repartin infektiv në Gostivar momentalisht mjekohen gjithësej tetë pacientë nga kovidi, prej të cilëve shumica janë nga dy grupe familjare. Situata me koronavirusin është e qetë dhe tashmë katër ditë nuk ka pranim të ri të të sëmurëve në repart.

“Në repartin infektiv mjekohen tetë pacientë, nga të cilët tre në mes veti janë familjarisht të lidhur dhe një çift bashkëshortor, burrë dhe grua, që do të thotë se këto janë grupe familjare. Të tjerët janë raste të veçanta. Pranim të ri të pacientëve nuk ka tashmë katër ditë, domethënë ato që janë të shtrirë janë pranuar para 4 ditësh. Zakonisht mjekimi zgjat 10 deri 14 ditë dhe nëqoftëse pacienti është në gjendje të mirë të përgjithshme lëshohet në shtëpi”, informoi dr. Ratko Naumoski, udhëheqës i repartit infektiv në Gostivar.

Në gjithë zonën, që i ngërthen komunat e Gostivarit, Mavrovo Rostushe dhe Vrapçisht ka vetëm 15 të infektuar aktiv me koronavirus. Ato që janë me simptoma të lehta mbesin në izolim  shtëpiak, dhe mjekohen me rekomandimet dhe këshillat e mjekëve amë. Nëse ka nevojë vijnë të marrin terapinë e caktuar në ambulancën infektive.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!