fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Rritje e re e çmimit të karburanteve!

Botuar

  • македонски јазик

Çmimet me pakicë të derivateve të naftës rriten mesatarisht me 0.60%, vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjisë.

Benzinat EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, rriten për 1,00 denarë/litër, dhe kështu çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 82,00 denarë/litër, ndërsa ai i EUROSUPER BS-98 84,00 denarë/litër.
Çmimi me pakicë i EURODIZEL-it rritet për 0,50 denarë/litër dhe arrin në 74,00 denarë/litër.
Çmimi me pakicë i vajit ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) nuk ndryshon, përkatësisht mbetet 73,00 denarë/litër. Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS ulet për 0,046 denarë/kg dhe arrin në 46,491 denarë/kg.

 

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена