Na ndiqni në:

Gostivari

Aparaturë dhe auto ambulancë të re për spitalin në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Nga spitali i përgjithshëm “Dr. Ferid Murad” në Gostivar informuan se sot janë lëshuar në përdorim katër aparate të reja mjekësore bashkëkohore dhe auto ambulancë.

“Kemi nderin dhe kënaqësinë t’ju informojmë se nga të ardhurat vetanake të buxhetit të spitalit dhe nga kontaktet dhe takimet e vazhdueshme që ka pasur drejtori i spitalit dr. Jakup Jakupi me përfaqësues të ambasadës Japoneze, kompanive private dhe kompanisë Ekolog sot arritëm të lëshojmë në përdorim katër aparate mjekësore tepër të sofistikuara dhe një auto ambulancë me të gjitha pajisjet e nevojshme mjekësore. Bëhet fjalë për eho aparat për incizimin e: zemrës, gjëndrës tiroide, barkut, kardiografi, enëve të gjakut – dopler për gjymtyrët. Aparat multifunksional rëntgen mobil, eho aparat për inçizimin e: sinuseve, endoskop i kombinuar në kombinim me sonte për ekzaminimin e rrugëve të mësipërme respiratore (shërbime mjekësore që për herë të parë sigurohen në repartin e ORL-së) dhe rëntgen digjital, donacion nga Ambasada e Japonisë. Auto ambulanca është e pajisur me të gjitha pajisjet e nevojshme mjekësore”, njoftuan nga drejtoria e spitalit.

 

 

Sipas kalkulimeve të tyre, vlera e aparaturës së siguruar dhe automjetit është rreth 220 mijë euro.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari13 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!