fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Kontrolle të reja të transpotuesve publik, në Gostivar 5 kundërvajtje

Botuar

  • македонски јазик

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë dje (22 mars), nga ora 12 deri në ora 16, në zonën Tetovë-Gostivar kanë kryer aksion kontroll të automjeteve që kryejnë transport publik të udhëtarëve dhe para së gjithash të nxënësve.

Gjatë kontrollit, në Tetovë është zbuluar dhe sanksionuar ligjërisht 1 automjet pa dokumentet e nevojshme dhe 5 vozitës në zonën e Gostivarit, 1 pa vërtetim mjekësor, me kategori të papërshtatshme dhe që kanë folur në celular, si dhe 2 me një patentë shoferi të skaduar. Për të gjithë drejtuesit e mjeteve kundërvajtës janë përgatitur parashtresat adekuate dhe do të përballen me gjobat e parapara dhe masat tjera”, bëjnë të ditur SPB.

Dje po ashtu në kuadër të aktiviteteve kontrolluese të intensifikuara të realizuara në Tetovë janë sanksionuar dhe kapur nga “shërbimit të merimangës” 10 automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme, gjegjësisht të parkuara gabimisht, 3 vozitës fillestarë të cilët nuk respektojnë kufizimet ligjore për këtë kategori të pjesëmarrësve në komunikacion dhe 2 drejtues mjetesh pa kaluar testin e lejes dhe patentë të vlefshme për të.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена