Na ndiqni në:

Maqedoni

Shtrenjtim i ri të benzinave dhe karburantit dizell

Botuar

  • македонски јазик

Çmimet me pakicë për derivatet e naftës nga dje në mesnatë, zmadhohen për mesatarisht 1,5%. Ky është vendimi i ri i Komisionit rregullator për energjetikë.

Çmimet me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe të Ekstra vajit të lehtë për amvisëri, zmadhohen për 1denarë/litër. EUROSUPER BS-95 do të shitet nga 69,5 den/l, EUROSUPER BS-98 nga 71,5 den/l, përderisa çmimi i Ekstra vajit të lehtë për amvisëri do të jetë 62 den/l.

Çmimi me pakicë i EURODIZEL, rritet për 0,50 denarë/litër, dhe me atë do të jetë 62 den/l.

Çmimi i mazutit zmadhohet për 0,772 den/kg dhe është 36,009 den/kg.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!