Na ndiqni në:

Maqedoni

Shtrenjtim i karburanteve prej 1 deri 1,5 denarë

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni rregullator për energjetikë sot solli vendim me të cilën çmimet me pakicë të derivateve të naftës rriten mesatarisht për 1,91%.

Çmimet e benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, rriten për 1,5 denarë për litër. EUROSUPER BS-95 do të shitet për 71 den/l, përderisa EUROSUPER BS-98 për 73 den/l. Çmimi me pakicë të EURODIZEL rritet për 1 denarë/litër dhe do të jetë 63 den/l. Ekstra vaji i lehtë për amvisëri, shtrenjtohet për gjysëm denar dhe do të jetë 62,5 den/l.

Çmimi me pakicët të Mazutit rritet për 1,144den/kg dhe është 37,152den/kg.

Çmimet e reja vlejnë prej sonte në mesnatë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!