Na ndiqni në:

Gostivari

Tentim për vrasje të një prokurori publik në Çegran të Gostivarit

Botuar

  • македонски јазик

Mëngjesin e sotëm në ora 5:30 në Gostivar Çegrane ka pasur tentativë të vritet një prokuror publik nga Prokuroria Themelore Publike – Gostivar, ka thënë KON. Prokurori publik është sulmuar me thikë dhe është plagosur me thikë në shpinë.

Sipas Prokurorisë Publike, prokurori publik është jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor në klinikat e Shkupit. Prokuroria po merr masa për zbardhjen e ngjarjes.

Siç tashmë informoi Gostivarpress.mk, tre persona janë privuar nga liria për shkak të sulmit mbi prokurorin 38 vjeçar.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!