Na ndiqni në:

Gostivari

E shpallur lista e qytetarëve që fituan vauçerë për pushim

Botuar

  • македонски јазик

Ministria e ekonomisë e shpalli listën e qytetarëve fitues të vauçerëve për pushim vjetor.

Kjo masë është në kuadër të Programit për turizëm shtëpiak për punëtorë me të ardhura të ulëta 2021 dhe parashikon nxjerrje të vërtetim-vauçerëve për turizëm në vlerë prej 12.000 denarë për persona me të ardhura të ulëta, kurse mund t’i shfrytëzojnë për hotele të lokalizuara në qendrat turistike në shtetin tonë. Kusht për fitim të vauçerëve ishte të ardhurat mujore në familje të të mos e kalojnë neto shumën prej 30.000 denarë.

Fituesit që janë nga qyteti i Shkupit vauçerët do të mund t’i ngrejnë në Ministrinë e ekonomisë nga e hëna 16.08.2021 nga ora 09:00 deri në orën 14:00. Fituesve nga vendet e tjera, vauçerët do t’ju dërgohen nëpërmjet postës.

Link deri te LISTA.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!