Na ndiqni në:

Maqedoni

Të shpallura listat e studentëve të pranuar në konviktet studentore

Botuar

  • македонски јазик

Ministria r arsimit dhe shkencës informon se rezultatet nga Konkursi për pranim të studentëve të regjistruar në studime deridiplomike në konviktet studentore shtetërore dhe objektet e tjera për akomodim për vitin studentor 2021/2022, që ju referohen studentëve nga viti i dytë dhe vitet më të larta të studimeve janë të shpallura në linkun.

Studentët që gjenden në listat e shpallura mund të akomodohen në konviktet studentore pas nënshkrimit të kontratës me konviktin në të cilin janë pranuar. Kontratën është e nevojshme t’a nënshkruajnë më së voni në afat prej 10 ditësh nga shpallja e rezultateve. Ankesa në lidhje me rezultatet dërgohen deri te Ministria për arsim dhe shkencë (“rr. Shën Kirili dhe Metodij” nr. 54, Shkup), duke filluar prej 10 Shtator 2021.

Aplikimi për studentët nga viti i parë i studimeve fillon më 6 Shtator dhe zgjat deri më 24 Shtator 2021. Për fillestarët janë të parashikuara 1.249 vende në konviktet studentore.

Kushtet, kriteret dhe dokumentet e nevojshme për realizimin e të drejtës së akomodimit në konviktet studentore janë të theksuara në konkursin që është i shpallur në linkun. Studentët që i përmbushin kushtet plotësojnë formë elektronike dhe e ngjisin dokumentacionin e nevojshëm në http://e-uslugi.mon.gov.mk, ndërsa nëqoftëse nuk kanë mundësi të aplikojnë në mënyrë elektronike, plotësojnë paraqitje në letër (letër evidentuese) dhe e dërgojnë dokumentacionin e nevojshëm sipas konkursit në konviktin studentor.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!