Na ndiqni në:

Gostivari

Akuzë për ndërtim të egër prej 5 katësh në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Gostivar në gjykatën kompetente ka dorëzuar aktakuzë kundër një personi për veprën penale Ndërtim pa leje nga neni 244-a paragrafi 1 i Kodit Penal.

“I akuzuari 60-vjeçar, pa marrë paraprakisht dokumentacionin ndërtimor-teknik, përkatësisht leje ndërtimi, ka filluar të ndërtojë objektin në Gostivar – objekt 5-katësh me objekt afarist dhe njësi banesore. Më datë 18 qershor nga ana e inspektorit të autorizuar ndërtimor është kryer inspektimi në vend dhe është bërë procesverbal”, njoftoi prokuroria.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!