Na ndiqni në:

Gostivari

Prokuroria kërkon dënim për Gostivarasin që u largua për në Zvicër, ndërsa ka pasur vendim për izolim

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori publik kompetentë nga Prokuroria themelore publike Gostivar, ka paraqitur Propozim për lëshimin e një urdhëri ndëshkimi kundër 44 vjeçarit gostivaras që e ka kryer veprën penale – Mosveprim sipas rregullores shëndetësore gjatë kohës së epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 nga Kodi penal dhe të Gjykatës themelore Gostivar i propozoi të akuzuarit t’i shqiptojë gjobë me të holla në lartësi prej 100 gjobave ditore.

” I akuzuari më 5 Maj 2021 gjatë epidemisë, ka vepruar kundër udhëzimeve dhe rregulloreve me të cilat ishin përcaktuar masat për për shtypje dhe ndalim të sëmundjes ngjitëse Kovid-19. Ai është testuar me PCR test për prezencën e SARS COV 2, me çka nga testimet e kryera ka qenë e konfirmuar se është pozitiv ndaj virusit dhe Inspektorati  sanitar dhe shëndetësor shtetëror i ka nxjerrë vendim për izolim shtëpiak. Por, i akuzuari e ka braktisur vendbanimin, është larguar nga zona dhe ka udhëtuar për në Zvicër.”, tha prokuroria.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Do ti heqim kazinot nga qendra, Gostivari do të jetë qytet i familjeve të lumtura

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

E lënduar një e mitur në fatkeqësi në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!