Na ndiqni në:

Maqedoni

Nga 1 shtatori rregulla të veçanta në kufi

Botuar

  • македонски јазик

Nga 1 Shtator 2021 shtetas shtëpiak dhe të huaj do të mund të hyjnë në shtet nëqoftëse paraprakisht në kalimin kufitar të të tregojnë çertifikatë/vërtetim për imunizim të kryer (vaksinim) nga virusi SARS-CoV-2, gjegjësisht të pranuara së paku dy doza të vaksinës kundër sëmundjes infektuese KOVID-19, çertifikatë/vërtetim për KOVID-19 të kaluar në 45 ditët e fundit, duke llogaritur që nga dita e shërimit ose vërtetim mjekësor me rezultat negativ nga RT PCR SARS-CoV-2 testi, i bërë 72 orë para hyrjes.

-Për qytetarët tonë të cilët kthehen në vend pas 1 Shtatorit, kurse nuk kanë PCR test, ose vërtetim për vaksinë të pranuar ose të kaluar KOVID-19, do të caktohet masë karantinë nga 7(shtatë) ditë në izolim shtëpiak me vendim nga Inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësor, theksohet në njoftimin nga seanca e sotme qeveritare.

Shtetasit e huaj që tranzitojnë nëpër vend, siç theksohet, do të mund t’a bëjnë atë në afat prej 5 orësh me deklaratë të nënshkruar paraprakisht në hyrjen e vendit të cilën do të duhet t’a tregojnë para kontrollit kufitar në dalje të shtetit.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!