Na ndiqni në:

Maqedoni

Nga mesnata karburantet me çmim të ulur

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni Rregullator i Energjisë sot ka marrë një vendim me të cilin nga mesnata çmimet me pakicë të derivateve të naftës ulen mesatarisht për 2.50%. EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 janë më të lira për 2,50 denarë/litër. Kështu, çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 81,00 denarë/litër, ndërsa i EUROSUPER BS-98 83,00 denarë/litër.

Çmimi me pakicë i EURODIZEL-it ulet për 1,50 denarë/litër dhe është 82,00 denarë/litër. Çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) ulet për 1,00 denarë/litër dhe arrin në 78,50 denarë/litër.

Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS zvogëlohet për 1,976 denarë/kg, në vlerë prej 54,154 denarë/kg.

 

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена