Na ndiqni në:

Maqedoni

Nga mesnata, karburantet lirohen për gjysëm denari

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni rregullator për energjetikë (KRE) solli vendim me të cilin kryhet lirimi i çmimeve me pakicë të derivateve të naftës në përqindje për 1,03% në krahasim me javën e kaluar.

Me këtë, çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, si dhe të EURODIZEL (D-E V) lirohen për 0,50 denarë/litër, përderisa çmimi me pakicë të Vajit Ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) lirohet për 1,00denarë/litër.

Nga mesnata, EUROSUPER BS – 95, do të shitet për 76,50 denarë/litër, EUROSUPER BS – 98 78,50 denarë/litër, Karburant Dizell EURODIZELL BS (D-E V) për 67,50 denarë/litër dhe Ekstra i lehtë 1 (EL-1) – 66,50 denarë/litër.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!