Na ndiqni në:

Maqedoni

Nga mesnata çmime të reja të karburanteve

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni Rregullativ për Shërbimet e Energjisë dhe Ujit, ka miratuar një vendim me të cilin ndryshon çmimet me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,01% krahasuar me vendimin e datës 18.3.2022.

Çmimet me pakicë të benzinës Eurosuper BS-95 dhe Eurosuper BS-98 janë ulur për 0,50 den/litër, ndërsa çmimet me pakicë të Eurodizelit (NV V) dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) janë rritur për 1,00 den/lit.

Kështu, çmimet e derivateve të naftës pas mesnate do të jenë:

Motor benzin Eurosuper BS 95 – 79.00 (dena/litër)
Benzin motorik Eurosuper BS 98 – 81.00 (denar/litër)
Naftë Eurodiesel BS (DE V) – 77.00 (den/litër)
Vaj ekstra i lehtë djegës 1 (EL-1) – 73.50 (denarë / litër)
Naftë M-1 NS 52,354 (denarë / kg)

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена