Na ndiqni në:

Maqedoni

Nga e hëna kontrolle të forcuara të masave të reja antikovid, njofton Bekteshi

Botuar

  • македонски јазик

Ministri për ekonomi Kreshnik Bekteshi dhe drejtoresha e Inspektoratit shtetëror të tregut Aneta Simeska Dimoska, në takimin e sotëm kanë folur për zbatimin e vendimit për masa preventive, masat e përkohshme, protokollet e dedikuara, planet dhe alegoritmet për veprim për mbrojtje nga Kovid-19.

Siç informon ministri nëpërmjet fejsbuk profilit të tij, nga e hëna do të vijojnë kontrolle të forcuara.

-Prandaj vaksinohuni, që t’a ruajmë shëndetin, shkroi Bekteshi.

Me masat e fundit për mbrojtje dhe preventivë nga Kovid-19 të cilat Qeveria i solli ndalohet çfarëdolloj i ngjarjeve dhe punës së objekteve hotelierike në të mbyllur nga 16 Gushti dhe çertifikatë e domosdoshme për vaksinim, së paku me dozën e parë, gjatë hyrjes në ngjarje ose objekt me më shumë se 30 të pranishëm në hapësirë të hapur nga 15 Gushti.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!