Na ndiqni në:

Gostivari

Nga e mërkura pa orë policore dhe kufizim të numrit të mysafirëve në dasma, leje për parti nëpër kafene- propozime të Komisionit

Botuar

  • македонски јазик

Këtë mëngjes Komisioni për sëmundje ngjitëse ka sjellë më shumë vendime për anulimin e masave restriktive që do të jenë të propozuara deri te Shtabi i krizave, informoi ministri i shëndetësisë Venko Filipçe.

Vendimet janë nga e mërkura, 16 Qershor:

  • Të shfuqizohet plotësisht ora policore. Gjendja epidemiologjike është stabile dhe e lejon atë.

  • Të shfuqizohet kufizimi nga maksimum 100 mysafirë në dasma dhe ahengje.

  • Të lejohet organizimi i ngjarjeve, koncerteve dhe partive nëpër klube dhe lokale vetëm në ambient të hapur, me kapacitet deri maksimum 50% të objektit dhe jo më shumë se 1000 veta.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!