Na ndiqni në:

Maqedoni

Prej nesër tashmë nuk është e nevojshme Kovid çertifikatë për hyrje në Bullgari

Botuar

  • македонски јазик

Që nga nesër, personat që vijnë nga Republika e Maqedonisë Veriore, Turqia, Rumania, Serbia, Hungaria, Polonia, Republika Çeke, Sllovakia, Izraeli dhe Egjipti kur hyjnë në Bullgari nuk u kërkohet më të kenë një çertifikatë dixhitale Kovid.

Vendimi është marrë nga ministri bullgar i shëndetësisë prof. Asena Sherbezova, me urdhër të lëshuar sot.

Urdhri thekson gjithashtu se trupat e NATO-s që marrin pjesë në stërvitjet ndërkombëtare dhe kontingjentet shumëkombëshe dhe shoqëruesit e civilëve nuk u kërkohet gjithashtu të paraqesin një çertifikatë dixhitale Kovid të BE-së të vaksinimit, sëmundjes së kaluar ose testit negativ, ose dokumente të ngjashme që përmbajnë të njëjtat të dhëna.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена