Na ndiqni në:

Maqedoni

Prej nesër hyrje në objekte vetëm me çertifikatë të dy dozave të pranuara të vaksinës ose Kovid-19 i kaluar

Botuar

  • македонски јазик

Prej nesër për hyrje në objekte është e nevojshme çertifikatë për dy doza të pranuara të vaksinës ose vërtetim për Kovid-19 i kaluar në 45 ditët e fundit, duke llogaritur nga dita e shërimit.

Ministria e shëndetësisë apelon qytetarët ti respektojnë masat dhe të jenë të përgjegjshëm.

– Ju bëjmë thirrrje qytetarëve të cilët ende nuk janë vaksinuar, sa më shpejtë ta bëjnë atë. Vetëm me imunitet kolektiv mund ta fitojmë virusin, theksohet në njoftimin e Ministrisë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!