Na ndiqni në:

Maqedoni

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Botuar

  • македонски јазик

Qeveria në seancën e djeshme e rishikoi dh miratoi Informatën për pagesën e pensioneve për muajin Shtator 2021 dhe e detyroi Fondin për sigurim pensional dhe invalidor t’i dërgojë të dhënat për pensionet deri te bankat zyrtare më së voni deri më 27.09.2021, me rekomandim bankat zyrtare të sigurojnë pensionistët të munden të shërbehen me pensionet e Shtatorit nëpërmjet rrjetit të ATM dhe në rrjetin tregtar nga 28.09.2021 .

Ju rekomandohet bankave zyrtare nëpërmjet filialeve dhe ekspoziturave të bankave të sigurojnë pagesë me para në dorë të pensioneve për klientët që nuk shfrytëzojnë kartela, në katër grupe sipas renditjes së caktuar sipas shumës së pensionit:

  • Për pensione në shumë deri më 11.000 денари, pagesa do të kryhet më 28.09.2021 (e martë);
  • Për pensionet me shumë prej 11.001-14.000 denarë, pagesa do të kryhet më 29.09.2021  (e mërkurë);
  • Për pensionet me shumë prej 14.001-18.000 denarë, pagesa do të kryhet më 30.09.2021 (e enjte); dhe
  • Për pensione me shumë mbi 18.001 denarë, pagesa do të kryhet më 01.10.2021 (e premte).

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!